Halı Yıkamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı Yıkamada Dikkat edilmesi gerekenleri , Antalya Aspendos Halı Yıkama sizler için bu sayafada derlemiştir ;
 
1.Dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan deterjanlardır ;
-Deterjanın halıya uygunluğu
Nasıl ki beyazlar ve renklilerde , koyu renklilerde ayrı deterjanlar kullanılmakta ise Halı Yıkama işlemindede kullanılan deterjanların halının cinsine göre kullanılması gerekmektedir , aksi takdirde renk akmaları,halının doğal yapısının bozulması , tüylerinin sertleşmesi vb. durumlar yaşanabilmektedir. Antalya Aspendos Halı Yıkama halılarınız için en uygun deterjanları kullanarak memnuniyetinizi garanti etmektedir.
-Bitkiselliği veya kimyasal oluşu 
Ağır kimyasallar kullanılarak yıkanan halılarda görüntü itibari ile bitkisel deterjanla yıkanan halılar kadar temiz ve güzel gözükmektedir . Burada ayrım yapılacak tek nokta ise bir kaç yıkama sonrasıdır. Malesef ki ağır kimyasal kullanılarak yıkanan halılarda birkaç yıkama sonrasında kopmalar,yırtılmalar ve bozulmalar olmaktadır. Ve yine maalesef ki kimyasal kullanarak dip maliyetlere yıkama işlemi yapılmaktadır. Antalya Aspendos Halı Yıkama piyasadaki en yüksek bitkisellik içeren ERA 111 Naturamax deterjanları kullanmaktadır . Halılarınızı ne kullandığından emin olmadığınız firmalara yıkatarak tehlikeye atmayın.
2.Otomatik veya Manuel yıkama sistemleri ve sıkma
-Yıkama Makineleri (Manuel&Otomatik)
Manuel makineler genellikle tek fırçadan oluşmakta , halının tüy boyutuna göre kendini ayarlayamamakta ve yıkamada çok iyi sonuçlar vermemektedir. Manuel makinalarda yıkama işlemi yerde yapılmaktadır(Halınızın üstüne aynı zamanda ayakla basılarak). Otomatik Yıkama sisteminde ise minimum 4 fırçalı sistemler kullanılmakta , halının tüy boyutuna göre kendini ayarlayabilmektedir. Bu sayede çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Halılarınız el değmeden yıkanır. Temizliğinden dahada emin olabilirsiniz. Antalya Aspendos Halı Yıkama tam otomatik yıkama sistemine sahiptir. Birçok firmanın web saysafında tam otomatik yıkama sistemlerinin fotoğrafları bulunmakta fakat yerinde yıkama videosu verememektedir . Kanmayınız ! Yıkama sistemimizi görmek için lütfen tıklayın .
 

Halı Yıkamada Dikkat Edilmesi Gerekenler


-Sıkma (Santrifüj ) Makineleri
Yıkama makineleri kadar halı yıkandıktan sonraki aşamada sıkma makinelerinin önemide çok fazladır. Halı ne kadar güzel yıkanırsa yıkansın , deviri uygun bir sıkma makinesinden geçmeden kurutulduğu taktirde iyi sonuç vermez. Antalya Aspendos Halı Yıkama piyasadaki en uygun en güçlü sıkma makinelerini kullanarak halılarınızda en iyi sonucu garanti eder !

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir